Egyesületünk

Egyesületünk több mint húsz éves múltra tekinthet vissza a szoptatás támogatásában, az ezzel kapcsolatos ismeretterjesztő, tájékoztató, oktató munkában. A szoptatás támogatása elismerten a legköltséghatékonyabb primer prevenciós tevékenységek egyike. Fő célunk, hogy elősegítsük a csecsemők hat hónapos korig tartó kizárólagos és igény szerinti szoptatását, mint a legegészségesebb csecsemőtáplálási módot és a szoptatás folytatását hozzátáplálás mellett, legalább két éves korig vagy azon túl, ameddig a kisgyermek és az anya igényli. Tagjaink orvosok, védőnők, laktációs szaktanácsadók, pszichológusok, szoptatást segítő csoportok vezetői és tagjai és számos érdeklődő, aki egyetért céljainkkal és aktívan támogatni kívánja munkánkat. A feladatokat az egyesület tagjai és vezetősége nagyrészt önkéntes munkában végzik.

Tevékenységünk fő területei

A szervezet adatai és elérhetőségek

Székhely: 2151 Fót, Kalász utca 8.
Nyilvántartási szám: 01-02-0006650

• Petrik Zita

Felnőttképző nyilvántartásba vételi száma: B/2020/003931

Kódex-IBFAN Munkacsoport

Az ismeretterjesztés, oktatás és tanácsadás mellett, Egyesületünk fontos feladatának tekinti a szoptatás védelmét is. Ezért hoztuk létre a Kódex-IBFAN Munkacsoportot, amelynek feladatai közé tartozik az anyatejet és szoptatást helyettesítő termékek marketingjének figyelemmel kísérése, az új marketing módszerek feltérképezése, a Kódex sértések dokumentálása, továbbá más szervezetekkel való együttműködési lehetőségek keresése a Kódex törvényerőre emelésének érdekében.

Az egyesület IBCLC laktációs szaktanácsadóinak névsora